קורסים | ערבית מדוברת פלסטינית למתחילים - רמה ב'

קהל היעד
קורס מתקדמים רמה ב' מיועד לבוגרי קורס רמה א' או לבעלי ידע מעשי קודם בערבית מדוברת, אשר מסוגלים לנהל שיחה בסיסית ושולטים בחומר הדקדוקי הנלמד בספר הלימוד "לדבר ערבית" כרך א'.
הקורס אינו מתאים לבעלי ידע בערבית ספרותית בלבד או לבעלי ידע תיאורטי שאינם מסוגלים ליישמו בניהול שיחה. לבירור התאמה ניתן להתקשר למשרדנו.

מטרות הקורס
קורס מתקדמים רמה ב' נועד לפתח את יכולת השיחה בערבית מדוברת בדיאלקט הפלסטיני העירוני, להעשיר את אוצר המילים, ולהרחיב את הידע הדקדוקי והתחבירי היישומי. אנו מצפים כי בסוף הקורס, יוכלו התלמידים להביע את עצמם בנושאים יומיומיים ברמה בינונית-גבוהה וכן לנהל שיחות בסיסיות בנושאים מופשטים ומורכבים יותר. כמו כן מושם דגש על בניית יכולת להמשך למידה עצמאית ופיתוח הבנת הנשמע.

דרישות הקורס
הלמידה בקורס אינה תמיד פשוטה ומיועדת לבעלי יכולת לימודית אשר מוכנים ומסוגלים להקדיש זמן ומאמץ ללימודים בכיתה וכן בין השיעורים. התלמידים נדרשים להכנת שיעורי בית הכוללים פתרון תרגילים, קריאה בטקסטים והאזנה להם מתוך תקליטור שמע המלווה את הקורס. לאלה שאינם מסוגלים להקדיש את הזמן והמאמץ הנדרשים ללמידה, אנו ממליצים לחפש מסגרת תובענית פחות.

חומר הלימוד
תכנית הלימודים מבוססת על ספר הלימוד "לדבר ערבית" כרך ב'. נוסף על כך אנו משתמשים בטקסטים, הקלטות ושירים ממקורות נוספים.

עיקר הנושאים הנלמדים בקורס
ערך היתרון וערך ההפלגה בשורשים כפולים, כינויי רמז רחוקים, מילות יחס חדשות ושימושיהן, שינויי הגייה בפעלים בגזרת השלמים, נטיית הפועל בגזרת השלמים-משקל פיעל, כינויי קניין פרודים, שימושי הפועל צאר, עבר מורכב, צורות הבינוני (פעיל וסביל) ושימושיהן, ההווה העכשווי, העתיד המובהק, נטיית הבניין השני, מאפייניו ושימושיו, משפטי תנאי בטל, נטיית הפועל בבניין ראשון-גזרת ל"י.

מהלך השיעור
כנגזרת של מטרת הקורס, מתקיים השיעור בשפה הערבית ושיחות בנושאים שונים הן מרכז השיעור. בכל שיעור ננהל שיחה בנושאים שונים בה משתתפים כל הלומדים. בהמשך נלמדים נושאים תחביריים ודקדוקיים ומיושמים מיד בשיחה בכיתה. במהלך הקורס אנו מאזינים לקטעי שמע שונים, לפיתוח הבנת הנשמע.

היקף הקורס
הקורס הוא בהיקף של 30 שעות אקדמיות: 15 שיעורים בני שעתיים אקדמיות (90 דקות), או לחילופין 10 שיעורים בני 3 שעות אקדמיות (150 דקות כולל הפסקה בת 15 דקות). בחגים ובמועדי ישראל לא מתקיימים שיעורים.

גודל הקבוצה
מספר הלומדים בקבוצה אינו עולה על תריסר.

חזרה על קורס
תלמיד אשר השתתף בקורס ועמד במטלותיו, אך עם סיום הקורס מרגיש כי אינו בקיא בחומר, רשאי לחזור על הקורס, החל מהשיעור השישי, ללא תשלום פעם נוספת תוך שישה חודשים ממועד סיום הקורס אליו נרשם, בתיאום מראש ועל בסיס מקום פנוי.

עלות הקורס
שכר הלימוד בקורס עומד על 1300 ש"ח. העלות כוללת את חומרי הלימוד.

מדיניות הנחות
שכר הלימוד לסטודנטים, חיילים, חיילים משוחררים עד שלוש שנים ממועד השחרור, פנסיונרים, מורים לערבית ומורים בשנת שבתון עומד על 1050 ש"ח. לקבלת ההנחה יש לצרף צילום תעודה או אישור רלוונטיים. ניתן לחלק את שכר הלימוד לשלושה תשלומים שווים.

מקום הלימוד
הקורסים מתקיימים במשרדנו ב"בית מיטשל" רחוב סוקולוב 15, ירושלים קומה ב'.

חניה
לומדים המגיעים ללימודים ברכב פרטי יכולים לחנות ברחובות הסמוכים לביה"ס, בהתאם להוראות השילוט. החל מהשעה 19:00 החניה ברחובות אלה ללא תשלום.

תחבורה ציבורית
קווי אגד מס' 4, 7, 8, 21, 71, 72, 74, 75, 78 מגיעים לתחנה סמוכה ברחוב קרן היסוד.

נגישות
כיתת הלימוד נגישה לבעלי מוגבליות. צוות הסדנה ערוך למתן פתרונות לבעלי צרכים מיוחדים.

הרשמה
ניתן להרשם לקורס במשרדנו, או לחילופין באמצעות משלוח טופס הרשמה מלא וחתום לפקס 02-5671439 או למייל info@minerva.co.il נא לקרוא בעיון את תנאי ההרשמה ומדיניות ביטול ההרשמה המפורטים בטופס.

הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו מידע, עדכונים ותוכן חינם!
אנו מתחייבים שלא להעביר את כתובת הדוא"ל לשום גורם חיצוני
הורד
טופס הרשמה לקורס
עיצוב אתר: סטודיו דוד רוס